Besteciler.org 2006-2016
Anasayfa arrow AdanZye arrow Index arrow MSG Müzik Dergisi arrow MSG Müzik Dergisi   
Çarşamba, 01 Aralık 2021
Anasayfa
AdanZye
Besteciler
Söz Yazarları
Amatör Söz Yazarları
Bestelenmiş Sözler
Video Paylaşım
Şairler & Şiirleri
Yılmaz Tatlıses
Erdal Erdoğan
Site İçi Arama
Super.Besteciler.org
Besteciler 2017
besteciler6

bestecilerlogo01.jpg

HEPSI |0-9 |A |B |C |Ç |D |E |F |G |Ğ |H |I |İ |J |K |L |M |N |O |Ö |P |R |S |Ş |T |U |Ü |V |Y |Z

Index arrow MSG Müzik Dergisi arrow MSG Müzik Dergisi

Bir yılı daha yükselerek geride bıraktık / Barış Şensoy PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Çarşamba, 13 Ağustos 2008

Sample Image

HTML clipboard

Bir yılı daha yükselerek geride bıraktık...

Evet, 2006 yılını hem mekanik hem temsili alanda yükselişle ve başarıyla kapattık. Üye sayımız, repertuarımız, mekanik ve temsili gelirlerimiz MSG tarihindeki en büyük artışı yaşadı.

Değerli üyelerimiz ve MSG Müzik okuyucuları,

MSG Müzik dergimizde yeniden sizlerle buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Her zaman olduğu gibi yine faaliyetlerimizi anlatmak ve MSG ile ilgili doğru bilgileri aktarmak bizler için bir gelenek haline geldi.

MSG Müzik dergisini hazırlayan ve sizlere sunan tüm arkadaşlarımı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Şunu bilmenizi isterim ki, bu dergi
MSG kasasından tek kuruş çıkmadan yayınlanmakta ve elinize ulaşmaktadır. Dergimizin hazırlanışındaki tüm safhalar MSG profesyonel kadroları tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda emeklerini ve tecrübelerini bizden esirgemeyen değerli yönetim kurulu üyemiz Sayın İpek Kadılar Altıner'e, çalışma arkadaşlarım ve MSG Müzik'in sizlere ulaşmasındaki en büyük pay sahipleri Ata Taner Büyükkaymakçı ve Evrim Dömekeli'ye teşekkür ederim.

Sample Image

Soldan sağa : (Aynur Kaynarca)(Ata Taner Büyükkaymakçı)(Hande Kırkoyun)(Güray Gürses)(Barış Şensoy) (Oğuz Han)(Zafer Olkan)(Evrim Dömekeli)

MSG'nin yükselişi devam ediyor...

Evet, 2006 yılını hem mekanik hem temsili alanda yükselişle ve başarıyla kapattık. Üye sayımız, repertuarımız, mekanik ve temsili gelirlerimiz MSG tarihindeki en büyük artışı yaşadı. Yandaki tablolarda görüleceği üzere, 2007 yılını da başarılar ve artışlarla kapayacağız. Bu artışlar dağıtımlarımıza da yansımış durumda. Her yıl bir önceki yıla oranla istikrarlı bir büyüme yakalamış durumdayız. Genel sekreter ya olarak 2006 yılını karla kapattık. Bu karı siz üyelerimize hizmet olarak yansıttık, yansıtmaya da devam edeceğiz.

Götürü usul tarifelerimiz başarıyı getirdi. . .

MSG olarak 2006'dan itibaren radyo ve televizyonlardaki saniye bazlı lisanslamadan vazgeçerek "lump sum" bedelde tarifeler açıkladık. Böylelikle 2005'te aldığımız saniye bazlı bedelleri, 2'ye hatta 3'e katladık. Ama dağıtımlarımız saniye bazlı ve listeli olarak yapıldı. Saniye bazlı ve listeli olan dağıtım politikamız hakkaniyet ve adaletli olan bu sistemle devam edecektir. Bu kap­samda Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirdiğimiz temsili dağıtımlara dair mecra listesi ekte bulunmaktadır.

MSG tekrar BIEM üyesi... Hayırlı uğurlu olsun. ..

Evet, MSG uluslararası alanda da başarılarını sürdürüyor. Bildiğiniz üzere MSG asıl olarak faaliyete geçtiği yıl olan 2000'den beri CISAC ve BIEM üyesiydi. Bu anlamda, uluslararası alanda en hızlı tanınmış olan meslek birliğidir. Ne yazık ki, bazı tatsız olaylar sonucunda 2003 yılında BIEM üyeliğinden çıkarıldı. İşte bu dakikadan itibaren gelen yönetimlerimiz ve profesyonellerimizin kararlı ve başarılı politikalarıyla 1 Haziran 2007'de yapılan genel kurulla BIEM'e yeniden üye olarak kabul edildik. Burada başta başkanımız Sayın Garo Mafyan ve uluslararası ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyemiz Sayın Volkan Gücer ve çalışma arkadaşım Güray Gürses'e teşekkür ediyorum. MSG haklı ve kararlı tutumuyla uluslararası camiada saygın konumuna yeniden kavuşmuş, sözüne değer verilen ve uluslararası her toplantıda aranan bir meslek birliği olmuştur.

Hedef: Sağlık sigortasında üyelere para ödetmemek.. .

Değerli üyelerimiz, 4 yıldan beri başarıyla devam eden grup sağlık sigortamızda İsviçre Hayat Sigorta ile çalıştık. Sizlere daha iyiyi daha ucuza sağlayabilmek bizim birinci vazifemizdir. Bu kapsamda Nisan 2007'de Ak Sigorta ile anlaştık. Genel kurulumuzun verdiği karar gereği yıllık brüt telif geliri 1.500 YTL ve üzerinde olan üyelerimizin yatarak sigorta bedeli olan 792 YTryi MSG karşılamaktadır. Üyelerimiz 41S YTL daha ödeyerek ayakta sigorta poliçesini de alabilmektedirler. Bu aşamada hedefimiz 2008 yılı için genel kurulumuzun koyacağı kriterlere istinaden üyelerimizin sigorta bedellerinin tamamını karşılamaktır.

Meslek birliğimiz "Şeffalık İlkesi" çerçevesinde 2006 yılı için de denetlendi.. .

Her yıl olduğu gibi 2006 yılındaki faaliyetlerimizle ilgili olarak da mali ve idari açıdan saygınlığı ve güvenilirliği tartışılmayan Pricewaterhousecoopers (PWC) tarafından bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik birimlerince denetlendik ve raporlarısizlere ilan edeceğiz. MSG olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar şeffaflık ilkemizden ödün vermedik, vermeyeceğiz.

Şişli Belediyesi ve meslek birlikleri el ele...

16 Haziran Cumartesi günü, Şişli Belediye'sinde Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, MSG Yönetim Kurulu Başkanı Garo Mafyan, MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Binboğa, MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kocatepe ve çeşitli sanatçılar bir araya geldiler. Bu toplantıda umuma açık mahallerdeki müzik kullanımları için ödenecek telif bedelleri konusunda yerel yönetimlerle yapılacak işbirliği görüşüldü. Bu anlamda Şişli'de, 1 Eylül'den itibaren meslek birlikleriyle birlikte sivil zabıta ekiplerinin ilçede bulunan işletmelerde telif yasasına uyulup uyulmadığı konusuyla ilgili olarak denetim yapılacak. Bu çok anlamlı ve örnek bir girişimdir. Telif bedelini ödemeyen işletmeler hakkında yasal takibat başlatılacaktır. Bu kapsamda eser sahipleri adına Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül'e teşekkürlerimizi sunarız.

Üyelerimize bir büyük hizmet daha TASDIX 'le geldi...

Evet. Müzik sektöründe yaratıcı üretim yapan pek çok eser sahibi üyemizin ortak endişesi, eserlerini hemen kayıt altına alamazsa, bunların çalınacağı ya da izinsiz kullanılacağıdır. Bu nedenle de bugüne kadar, eserleri belli bir tarih bilgisiyle kayıt altına alabilmek için çeşitli kurumlarda onaylatmak ya da kendi kendine iadeli taahhütlü olarak göndermek gibi yöntemler kullanılıyordu. Günümüzde ise 'Tasdix 'in, yaratıcı üretim yapanlara eserlerinin özgün olduğunu veya hangi tarihte elinde bulunduğunu kanıtlamaları gereken durumlar için sunduğu çok daha kolay ve çağdaş bir yöntem var: Sayısal zaman damgası ile damgalamak.

Tasdix , türü ya da boyutu ne olursa olsun, bilgisayar ortamında oluşturulmuş her tür dökümana, kalıcı ve yasal geçerliliği olan bir zaman damgası ekliyor. Böylece Tasdix'lenen dökümanların yaratıldığı tarihi belgelendirmek için eski ve maliyetli yöntemleri kullanmaya gerek kalmıyor. Üstelik Tasdix, mesai saatleri ya da tatil günlerinden bağımsız olarak, 7 gün 24 saat kullanılabiliyor. Çünkü yasal olarak yetkilendirilmiş elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olan E-Güvenin güvenli altyapısı ve Eczacıbaşı Bilişim'in kullanımı kolay ve ekonomik çözümü Tasdix masaüstü yazılımı sayesinde kullanıcılar, Internet aracılığıyla dokümanlarını kendi bilgisayarlarından damgalayabiliyor.

İşte, MSG, Eczacıbaşı Bilişim ve E-Güven firmaları ortak hareketle MSG üyelerine bu hizmeti sunmaktadır. Asıl üyelerimiz için 1O eserlik tasdik hakkı ücretsiz sağlanacaktır. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi dergimizde yer almakta olup, üye ilişkileri departmanımız da üyelerimize yardımcı olmaktadır.

Tüm bu yaşananlar ve matematiksel veriler MSG'nin Türk telif sektörünün lokomotifi olduğunu ve öneminin gün geçtikçe arttığını göstermektedir. Bizler, siz üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. Bu nedenle sabırla bize inanan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Av. Barış Şensoy, LL.M.
Genel Sekreter

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 13 Ağustos 2008 )
 
Loading...
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk